14.09.2009 - CEREN SEFEROĞLU SEMİNER NOTLARI ÖZETLERİ
Firmamızın Genel Müdür Yardımcısı Ceren Seferoğlu, ``İNDÜKSİYONLA ISITMANIN ENDÜSTRİYEL UYGULAMALARI`` konulu bir seminer verdi. Bu seminer ile ilgili özetleri aşağıda bulabilirsiniz.
Devamı » 
27.08.2009 - CEREN SEFEROĞLU SEMİNER NOTLARI ÖZETLERİ
Firmamız Genel Müdür yardımcısı Ceren SEFEROĞLU ``İNDÜKSİYONLA ISITMA SİSTEMLERİNDE MODERN GÜÇ ÜNİTELERİ`` konulu bir seminer verdi. Bu seminer ile ilgili özetleri aşağıda bulabilirsiniz.
Devamı » 
25.08.2009 - UP SETTER NE DİR NE DEĞİLDİR
UP SETTER (KAFA ŞİŞİRME MAKİNELERİ) ile ilgili bilmek istediğiniz her şeyi Firmamız AR-GE elemanlarından Ece ŞEYDA` nun sunumu ile aşağıdaki seminer notlarında bulabilirsiniz.
Devamı » 
20.11.2008 - EACO CAPACITOR DİSTRİBUTORLÜĞÜ
1/Aralık/2008 itibarıyla, dünyaca ünlü Güç Elektroniği Kondansatör üretim firması EACO ; ENKO`ya Avrupa bölgesi distribütörlüğü verdi. Güç elektroniği sektöründe yoğun olarak kullanılan kondansatörlerin çeşitlerini ve özelliklerini incelemek için .. http://www.eaco-capacitor.com adresine bakabilirsiniz.
Devamı » 
11.06.2008 - YENİ NESİL ENDÜKSİYONLA ISITMA SİSTEMLERİ ÜRETİMİ BAŞLADI
YENİ NESİL ENDÜKSİYONLA ISITMA SİSTEMLERİ ÜRETİMİ BAŞLADI 5. Jenerasyon olarak nitelenen yeni nesil Endüksiyonla Isıtma Sistemlerinin üretimine başlandı.
Devamı » 
25.04.2008 - IGBT RECTIFIER
İndüksiyonla Isıtma Sistemleri giriş katı için tasarım aşaması devam eden projemiz kapsamında Elektronik Mühendislerimizden Namık Küçükdeniz bir sunum gerçekleştirdi. Özet olarak sitemize aktardık.
Devamı » 
06.03.2008 - IGBT Rectifier
Güç Elektroniği sistemlerinde sorun olan akım harmoniklerinin çözümü olan "IGBT Rectifier" konusu bir AR&GE projesi olarak başlatıldı.
Devamı » 
01.03.2008 - SEMİNER NOTLARI
14 Şubat 2008 tarihinde firmamız tesislerinde verilen "ENDÜKSİYONLA ISITMA SİSTEMLERİ ESASLARI" Konulu seminerde Elektronik Mühendisi Nedim Polat bir sunum gerçekleştirdi.
Devamı » 
03.01.2008 - SERİ DEVRE YANLIŞLIKLARINDA ISRAR
Devamı » 
02.10.2007 - KİLOVOLTAMPER YAZILIM KURSLARI
Firmamız work-shop çalışmalarında kilovoltamper kursları verilecektir.
Devamı » 
02.10.2007 - AYD AMERİKA`DA YÜZEY SERTLEŞTİRME
Konya Organize sanayi bölgesinde faaliyet gösteren AYDINLAR grubunun Amerika bölümünde 200 kVA İndüksiyonla Yüzey Sertleştirme Sistemi devreye alındı.
Devamı » 
03.09.2007 - MF TRANSFORMATÖR ÜRETİMİ BAŞLADI
Türkiyede ilk defa 3000 kVA gücüne kadar MF Transformatör üretimini başlattık.
Devamı » 
29.08.2007 - CMRXX SERİSİ AC SÜRÜCÜLERİN ÜRETİMİ BAŞLADI
AR-GE Çalışmaları devam eden CMRXX serisi AC Motor Hız Kontrol Sistemlerinin üretimine başlandı.
Devamı » 
28.08.2007 - İNDÜKSİYON SİSTEMLERİNDE SERİ İMALAT
Dövme sektöründeki hızlı gelişmeler sonucunda İndüksiyonla Isıtma Sistemlerine duyulan aşırı ihtiyaç ve ithal ürünlerin aşırı yüksek fiyatları dolayısı ile Firmamız seri imalat yapmaya başladı.
Devamı » 
27.08.2007 - TEYDEB AR-GE PROJESİ SONUÇLANIYOR
Endüksiyonla Isıtma ve Tavlama (Yüzey Sertleştirme 3. faz) Başlıklı AR-GE projemiz`in TEYDEB (TÜBİTAK) inceleme aşaması tamamlandı.
Devamı » 
17.08.2007 - SARDOĞAN MUCİZESİ
Son yıllardaki yatırımları ile büyük çıkışlar yapan SARDOĞAN yaygın olarak Indüksiyonla ısıtma sistemlerini kullanıyor.
Devamı » 
17.08.2007 - KİLOYLA WATT VE AMPER
İnduksiyonla Isıtma sistemleri yaptığını iddia eden firmanın web sayfası ve KWA larca güçler:))
Devamı » 
17.08.2007 - BİLENLE BİLMEYEN BİR OLUR MU?
Uyanık bir sanayicimizin çinden getirdiği induksiyonla ısıtma makinası tam 6 defa kopyalandı.
Devamı » 
17.08.2007 - AVRAYSA ISIL İŞLEM`DE 150 kVA İNDÜKSİYONLA YÜZEY SERTLEŞTİRME
İstanbul İkitelli Organize Sanayi Bölgesinde Faaliyet göstermekte olan Avrasya Isıl İşlem fabrikasında 150 kVA İndüksiyonla Yüzey Sertleştirme sistemi devreye alındı.
Devamı » 
15.08.2007 - 600kVA GÜCÜNDEKİ ENDÜKSİYON TAV EKİPMANI TESLİM EDİLDİ
Düzce Organize Sanayi Bölgesinde faaliyetine başlayan DEMKA dövme sektörüne iddialı girdi. Özellikle 30 kg ve üstü ağırlıkta parçaların sıcak dövme işlemi için yatırım yapan firma 400 kVA dan sonra 600 kVA indüksiyonla ısıtma sistemini de devreye aldı.
Devamı » 
22.02.2005 - TTGV PROJEMİZ ONAYLANDI
TTGV ile sürdürülen Endüksiyonla Isıtma ve Tavlama Projesinin 3. Fazı için verdiğimiz Teknoloji Geliştirme Proje Önerimiz Alan Komitesi tarafından olumlu olarak değerlendirildi ve projemiz onaylandı.
Devamı » 
   
  HAKKIMIZDA / Tarihçemiz : //
 
ENKO 1984 yılında AC ve DC Motor Hız Kontrol Sistemleri üretmek amacıyla kurulmuştur. Firma, sürücüler konusunda Ar-Ge ve imalat çalışmalarını halen sürdürmektedir.

ENKO 1984 yılında AC ve DC Motor Hız Kontrol Sistemleri üretmek amacıyla kurulmuştur. Firma, sürücüler konusunda Ar-Ge ve imalat çalışmalarını halen sürdürmektedir.

ENKO, 1990 yılında Türkiye’de ilk defa özgün motor kontrol algoritmasını 8 bit mikroişlemci ile oluşturarak imalata başlamış, 1995 yılında 32 bit RISC tipi mikroişlemci ile motor kontrol algoritmaları yazılmış ve üretime geçilmiştir.

 Bu işlemcinin 8 bit işlemcilere göre 100-150 kat daha hızlı olması ve yazılım çalışmalarının daha verimli olması sistem özelliklerinin artmasını sağlamıştır.


1998 yılında Endüksiyonla Isıtma Sistemleri üzerinde çalışmalara başlanmıştır. Halen, Endüksiyonla Isıtma Sistemleri Ar-Ge çalışmaları TTGV ve TÜBİTAK desteğinde geniş kapsamlı bir proje çerçevesinde yürütülmektedir.

Tübitak ve TTGV desteğinde yürütülen AR-GE projesi 3 faz halinde devam ettirildi.

1. Faz olarak Mutfak gereçlerinin ısıtılması ve tavlanması gerçekleştirildi. Bu kapsamda hem tavlama işlemi için ve hem de taban yapıştırma işlemi için ürünler geliştirildi ve devreye alındı.

2. fazda özellikle sıcak dövme yapan fabrikalar için kütle ısıtma endüksiyon ekipmanları geliştirildi ve IGBT temelli bu sistemler Türkiyede ilk defa ENKO tarafından üretildi.

3. Faz projesi "Endüksiyonla Yüzey Sertleştirme" olarak isimlendirildi ve 2005 yılının ekim ayında başlayan proje TEYDEB tarafından desteklend. Proje çalışmaları halen devam etmektedir.

150 kVA gücünde ilk sistem çalıştırıldı ve istanbuldaki bir ısıl işlem fabrikasında devreye alındı. 300 kVA sistem geliştirme faaliyetleri devam etmektedir

Endüksiyonla Isıtma Sistemleri metallerin yüksek frekanslı manyetik alanda ısıtılması, tavlanması veya eritilmesi işlemidir ve bu sistemlerle otomotiv ve sanayi mamulleri, mutfak gereçleri ve makine yedek parça imalatı yapan sektörler hedeflenmektedir.

ENKO endüksiyonla ısıtma sistemleri tasarım ve üretimini yerli olarak gerçekleştirerek Türkiye’nin bu pazarda ithal ekipmanlara bağımlılığını ortadan kaldırmayı hedeflemektedir. Halen ENKO tarafından geliştirilerek üretilmiş olan endüksiyonla ısıtma sistemleri yaygın bir şekilde otomotiv sektöründe kullanılmaktadır.

2004 yılında 20. yılını geride bırakan ENKO %100 yerli olarak kendi bünyesinde ürettiği ürünler ile yerli pazarın önderliğini yapmaktadır. ENKO daha kaliteli ürünleri yakalamak için aralıksız sürdürdüğü çalışmaları ile tasarım, üretim, satış ve satış sonrası servis hizmetlerinde de kaliteyi ilke olarak benimsemiştir.

50kVA ile 600kVA arası güçlerde, 0.5 ile 25kHz frekans aralığında Endüksiyonla Isıtma Ekipmanları üreticilerin ihtiyaç duydukları mekanik otomasyon sistemleri ve endüksiyon bobinleri ile birlikte üretilmektedir.

Bugün : 27 | Toplam Ziyaretçi : 300539